Solárna bazénová hadica

bazén so solárnou hadicou

Hľadáte lacný, rýchly a jednoduchý ohrev pre nadzemný bazén? Solárna bazénová hadica spĺňa všetky tieto požiadavky. Tento spôsob ohrevu bazéna nie je síce žiadny technický zázrak, ale vodu v bazéne ohreje lacno a rýchlo.
Čierna solárna hadica má vďaka vrúbkom na povrchu veľkú absorpčnú plochu a tým aj dostatočnú tepelnú ziskovosť.

fajka  priemer hadice 32 a 38 mm

fajka  dĺžka hadice 50 m v priemere 32 mm

fajka  dĺžka hadice 51 m v priemere 38 mm

fajka  stabilizácia proti UV žiareniu

Solárne hadice trvalo skladom
Objednať solárnu hadicu
ohrev zo solárnej hadice s kartušou

Napojenie solárnej hadice k bazénovej filtrácii

Solárnu hadicu je možné pripojiť ku kartušovej aj pieskovej filtrácii. Pri kartušových filtráciách s výkonom 2 – 6 m3 nie je potrebné osádzať obtekací ventil. Kartušové filtrácie majú spravidla univerzálne pripojenie pre hadice 32 a 38 mm. Tu odporúčame použiť hadicu 38 mm.
Pieskové filtrácie majú väčší výkon a je vhodné regulovať prietok vody cez solárnu hadicu. Obtekací ventil treba nastaviť tak, aby časť vody pretekala priamo do bazéna a časť cez solárnu hadicu. Jednoduchý solárny ohrev nemá spínacie čidlo proti prehriatiu, preto je nutné zaistiť v dobe slnečného svitu trvalú cirkuláciu vody. Inak môže dôjsť k nadmernému nahriatiu vody a k poškodeniu hadice.

solárna hadica s bazénovou filtráciou

Jednoduchý solárny ohrev bazéna

Solárny ohrev bazéna funguje pomocou čerpadla na bazénovej filtrácii. Filtrácia nasaje vodu z bazéna, ktorú očistí od mechanických nečistôt.
Čistá voda z filtra je vytláčaná smerom do bazéna, cez obtekací ventil a solárnu hadicu. Množstvo pretekajúcej vody cez solárnu hadicu do bazéna sa reguluje guľovým ventilom na obtoku. Pomalší prietok vody solárnou hadicou znamená, že pretekajúca voda dosiahne vyššiu teplotu. Záleží tiež na priemere solárnej hadice. Maximálny prietok pri hadici 32 mm je 7,5 m3 a pri hadici 38 mm 10 m3. Ak však potečie voda ohrevom maximálnym prietokom, bude jej nahriatie veľmi pomalé a voda v bazéne sa ohreje pomaly. Preto odporúčame regulovať.

Príslušenstvo k solárnej hadici

obtok pre solárne hadice

Obtekací ventil s napojením na hadice 32/38 mm

spojka pre bazénove hadice 32-38

Spojka/redukcia na spojenie dvoch hadíc 32/38 mm

guľový ventil na bazénové hadice

Guľový ventil s napojením na hadice 32/38 mm