Bazénová vysávačová hadica

bazénová vysavačová hadica modra

Bazénová vysávačová hadica pre prepojenie samotného vysávača so skimmerom, saciou tryskou alebo filtráciou. Hadicu vysávača s priemerom 32 alebo 38 mm je možné použiť ku všetkým ručným vysávačom. Pre spárvny výber priemeru hadice k bazénovému vysávaču je potrebné zaistiť konkrétny pripájací rozmer saciej trysky alebo skimmera.

fajka  priemer hadice 32 a 38 mm

fajka  ochrana pred slnkom – UV stabilizácia

fajka  odolná voči prekrúteniu, nelámavá

fajka  dĺžka hadice až 50 metrov v kuse po 1,25 resp. 1,5 m

fajka  vhodná pre všetky ručné bazénové vysávače

Vysávačová hadica trvalo skladom
Objednať hadicu pre vysávač
bazénová vysavačová hadica s koncovkou

Napojenie vysávača k saciej tryske

Ak je bazén vybavený saciou tryskou pre vysávač, pripojenie hadice je rýchle a jednoduché. Stačí na koniec hadice nasadiť PVC koncovku a zasunúť ju do otvoru v saciej tryske. Dĺžka hadice vysávača je potom závislá na umiestnení sacej trysky. Tá je spravidla osadená v stene bazéna pod vodnou hladinou tak, aby sa na ňu dalo dosiahnuť rukou. Najčastejší pripájací priemer saciej trysky pre bazénový vysávač je 38 mm. Najvhodnejšie je priemer overiť metrom priamo na bazéne.

napojenie vysávača do skimmeru

Napojenie vysávača ku skimmeru

  • Väčšie bazény sú spravidla osadené skimmerom pre nasávanie povrchových nečistôt z bazéna do filtrácie. príslušenstvom každého skimmera je aj skim vac na pripojenie bazénového vysávača. Tento plastový kotúč je na hornej strane vybavený výstupkom na nasadenie vysávača alebo má otvor, do ktorého sa zasunie hadica s nasadenou koncovkou.
  • Menšie skimmery typu MINI majú univerzálne pripojenie pre hadicu s priemerom 32 a 38 mm. Väčšie skimmery, pri ktorých sa počíta s väčším výkonom bazénovej filtrácie, majú otvor na pripojenie bazénovej hadice s koncovkou 38 mm.
pripojenie vysávačovej hadice k bazénu

Napojenie hadice na bazénový vysávač

Ručné bazénové vysávače majú na hornej strane pripájací tŕň na hadicu vysávača. Tŕň na vysávači je vo väčšine prípadov univerzálny pre hadicu 32 aj 38 mm. Toto je vhodné preveriť pred zakúpením hadice. Miesto pripojenia hadice na vysávač je vhodné poistiť sťahovacím pásikom, predchádza sa tak možnosti falošného ťahu vysávača a znižovaniu jeho výkonu.

Aká je ideálná dľžka hadice vysavača pre bazén?

Dĺžku hadice vysávača je potrebné zvoliť podľa dĺžky bazéna a jeho hĺbky vo vzdialenom rohu od skimmera alebo sacej trysky. Súčtom týchto dvoch rozmerov zistíte potrebnú dĺžku hadice, ktorá dosiahne do všetkých rohov bazéna.

Príslušenstvo k bazénovej vysávačovej hadici

koncovka bazénovej hadice

Koncovka bazénovej vysávačovej hadice 38 mm

spojka pre bazénove hadice 32-38

Spojka / redukcia na spojenie dvoch hadíc  32/38 mm

stahovaci pásik

Sťahovací pásik pre pripevnenie hadíc